Gizlilik Taahhüdü ve Güvenlik Politikası

İnternet sitemiz üye olmadan alışveriş yapma imkanı sunar ve sitemiz 256 bit SSL protokolü ile şifrelenmektedir. Sipariş verirken kredi kartı bilgileriniz kesinlikle kayıt altına alınmamaktadır. Sadece sipariş bilgileriniz kayıt altına alınır. Ödeme işlemini yaparken kart bilgileriniz 256 bit SSL protokolü ile şifrelenip sorgulanmak için bankaya gönderilir. Eğer bankadan olumlu yanıt alınırsa siparişiniz onaylanır ve paketlenip kargoya verilir.

Kredi Kartı Güvenlik Sistemi

Sitemizde, alışverişinizi dünya e-ticaret güvenlik standartlarında yapmanız için firmamızca uygulanan güvenlik önlemleri bulunmaktadır. Bu güvenlik önlemleri şunlardır;

a. 3-D Secure kimlik doğrulama sistemi kullanılır.

b. 256 bit SSL(Secure Sockets Layer) Güvenlik sistemi kullanılır.

c. Müşterilerin Kredi Kartı Bilgileri sistemimizde tutulmamaktadır.

d. Siparişleriniz veritabanımızda şifreli olarak durmaktadır.

Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler 256 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaşır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi site tarafından görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.

256 Bit SSL Sertifikalı Ödeme Sistemi Nedir?

Secure Sockets Layer (SSL) 1995 yılında internet üzerinde güvenli veri alışverişi sağlayabilmek amacıyla geliştirilmiştir. Şu anda dünyada sanal ticaret işlemlerinde sıkça kullanılmaktadır. SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur. Veri akışında kullanılan şifreleme yönteminin gücü kullanılan anahtar uzunluğuna bağlıdır. amator.doorsakademi.com.tr’de sadece en gelişmiş teknolojilerden olan 256bit SSL şifreleme kullanılmaktadır. 256 bit şifrelemede 4256 değişik anahtar vardır. Bu şifrenin çözülebilmesi çok büyük bir maliyet ve zaman gerektirir. Kötü niyetli bir kişinin 128 bit’lik şifreyi çözebilmesi için 2 milyon dolarlık yatırım yaptıktan sonra 134 yıl gibi bir zaman harcaması gerekir. Bu örnekten anlaşıldığı gibi SSL güvenlik sistemi tam ve kesin bir koruma sağlar. Bu sayede kredi Kartı bilgileriniz %100 güvende olur.

SSL’in temel özellikleri:

• Şifrelenmiş bir bağlantı kurar ve üçüncü kişiler bu bilgiyi edinse bile çözemezler,
• Haberleşmenin bir ucundaki (ziyaretçi) diğer uçtakinin (site) kimliğini doğrulayabilir,
• Güvenilirdir çünkü iletişim sırasında, tamamlık (integrity) kontrolü de yapılır.

artiegitimkitap.com Sitesi Gizlilik İlkeleridir

Bu gizlilik ilkeleri Artı Başarı Yayıncılık tarafından, Artı Başarı Yayıncılık ’nın gizlilik konusundaki sorumluluklarının tesbiti için hazırlanmıştır. Aşağıdaki maddeler ArtiEgitimYayinlari.com web sitesi üzerindeki bilgi toplama ve dağıtımı işlemlerinin kurallarını içermektedir.

IP adresinizi sunucularımızdaki sorunların giderilmesi ve İnternet sitemizi yönetmek için kullanacağız. IP adresiniz, sizi ve alışveriş sepetinizi tanımak ve açık demografik bilgilerinizin toplanması için kullanılacaktır.

Sitemizde alışveriş sepetinizin takibi ve aynı reklamların ardarda görülmesinin engellenmesi için Cookie’lerden yararlanılmaktadır. Cookie’lerden size ilgi alanlarınız doğrultusunda içerik sunulması ve tekrar tekrar şifre girmemeniz için şifrenizin saklanması gibi konularda yararlanılmaktadır.